«

»

Pro 18

Dění v sekci Showdown v roce 2012

Sezónu jsme začali 08. ledna na již tradičním turnaji smíšených párů, kde jsme obsadili 4. až 6. místo ve složení párů: Martina Višňanská, Josef Kaplan, Zdenka Borýsková, Pavel Klim a Petra Hanáková, Petr Sezima.
4.února se v Olomouci hrála nominace na kvalifikaci, kde se na 9 místě umístil Tomáš Rys, 10. byl Josef Kaplan a na 12. a 13. místech Pavel Klim a Radim Paseka.
11. února se na tradičním ženském turnaji v Kyjově na 2. místě umístila Zdenka Borýsková.
18 až 19. února si odvezla Martina Višňanská 8. místo z turnaje o pohár Zory Praha.
4. března se v Olomouci hrál tradiční turnaj mužských 4her, kde na místě nejvyšším stanuli Pavlové David a Michelfeit a 6. místo Pavel Klim a Tomáš Rys. V rámci tohoto turnaje se hrála i kvalifikace žen na MČR a zde byla Martina Višňanská 2. a postoupila. Zdence Borýskové se nedařilo a těsně jí postup unikl.
17. března se konala v Kyjově kvalifikace na MČR mužů a měli jsme v ní nakonec 4 násobné zastoupení. Pavlové David a Michelfeit postoupili z 2. a 3. místa a Tomáš Rys si postup vybojoval v zápase s Josefem Kaplanem, takže byl 12. a Josef Kaplan 13. – první náhradník.
31. března se na 2. místě umístil Josef Borýsek, 3. místo Tomáš Rys, 4. místo Pavel Klim, 7. místo obsadila Zdenka Borýsková a 11. místo obsadil Radim Paseka na turnaji v Jihlavě.
21. dubna se konal 5. ročník turnaje o Putovnů šáločku města Žilina, kde obhajoval Josef Kaplan loňské vítězství. Leč se mu to nepovedlo, ale v konkurenci tří států se společně s Pavlem Davidem a Michelfeitem rozhodně neztratili.
Od 27. dubna do 1. května byl Tomáš Rys na mezinárodním turnaji v italském Miláně, kde v konkurenci 52 hráčů obsadil 36 místo.
16. až 20. května se Pavel David zúčastnil mezinárodního turnaje Haninge Open ve Švédsku, kde obsadil skvělé 11. místo, což je velký úspěch.
2. června se odehrál Slovácký turnaj v Kyjově. Pavel Michelfeit zopakoval loňské 1. místo, 5. Pavel David, 8. Josef Kaplan, 11. Tomáš Rys, 12. Radim Paseka, 14. Pavel Klim.
14. až 17. června se Martina Višňanská zúčastnila 14. ročníku mezinárodního turnaje Zlenice 2012 a obsadila zde 16. místo.
18 až 22. července se konalo v Italském Miláně 6. Mistrovství Evropy, kde naši republiku krom dalších reprezentoval náš hráč Pavel David, který podal vynikající výkon a vybojoval 17. místo.
11. srpna jsme vyjeli 2 týmy na již 4. ročník mezinárodního turnaje družstev v Žilině a umístili jsme se: Tandem A Pavlové David a Michelfeit a Tomáš Rys 4. místo, Josef Kaplan, Zdenka Borýsková a Radim Paseka 10.
Mistrovství České republiky ve 4hrách se konalo 1. září v Ostravě. 1. místo v mužích obsadili a titul vyhráli Pavlové Michelfeit a David. 4. místo obsadili Josef Kaplan s Tomášem Rysem.
22. září se Martina Višňanská zúčastnila 16. ročníku Memoriálu Ivety Petržíkové, kde obsadila 11 místo.
22. září jeli na pozvání do Olomouce na 3. ročník mezinárodního turnaje o cenu ředitele Makra Tomáš Rys, který obsadil 12. místo a Pavel David, který po loňském 3. místě obsadil 5. místo.
6. října jsme uspořádali již čtvrtý ročník Mezinárodního turnaje a celkově 9. ročník Brno Show, nad kterým opět převzal záštitu primátor města Brna Bc. Roman Onderka MBA. Na 2. místě se stejně jako loni umístil Pavel Michelfeit, 7. Pavel David, 11. Radim Paseka, 12. Josef Kaplan, 14. Tomáš Rys, 16. Pavel Klim, 17. Martina Višňanská.
13. října Pavel David vyhrál bez ztráty setu turnaj v Košicích.
3. listopadu se hrál smíšený turnaj v Praze, kde byl 3. Pavel Michelfeit, 6. Tomáš Rys, 8. Pavel Klim, 9. Josef Kaplan.
10. až 11. listopadu jsme v Brně uspořádali 20. Mistrovství České republiky jednotlivců, které osobně zaštítil pan primátor statutárního města Brna Bc. Roman Onderka MBA. Prostory SŠ, ZŠ, MŠ pro zrakově postižené Kamenomlínská 2 byly důstojnými prostorami a hráči i rozhodčí byli s průběhem i organizací velmi spokojeni. Kvůli nenadálé události nemohl hrát adept na dobré umístění Pavel David a tak byl favoritem Pavel Michelfeit. Leč ač se snažil, na víc než 4. místo nedosáhl. I tak je to ale dobrý výkon. Tomáš Rys se umístil na 10. místě a Josef Kaplan byl 12. V ženách se Martina Višňanská umístila na 5. místě.
24. listopadu se podařilo Pavlu Klimovi vyhrát turnaj v Jihlavě. Josef Borýsek byl 2. Tomáš Rys 4. Zdenka Borýsková 11.
1. prosince se Pavlové David a Michelfeit zúčastnili turnaje v Šumperku, kde Pavel Michelfeit již po čtvrté kráčel k výhře, jenže ve finálové trojce mu první místo uteklo, když jej porazil Pavel David a on tak skončil 2. Josef Kaplan nepostoupil ze základní skupiny.
8. prosince se zúčastnili Martina Višňanská, Pavel Klim a Tomáš Rys Vánočního turnaje Zory Praha, kde byli: 8. Martina Višňanská, 11. Pavel Klim, 14. Tomáš Rys.

Hráli jsme i týmové soutěže. V Českém poháru jsme obsadili 1. místo. Tandem Brno A – Pavlové David a Michelfeit společně se Zdenkou Borýskovou tuto obdobu Daviscupu dokázali pro Tandem získat. 4. místo obsadil Tandem Brno B – Josef Kaplan, Tomáš Rys, Pavel Klim.

Letošní sezona byla plná zvratů a také nečekaných překvapení – vítězství Pavla Davida v Košicích, jeho umístění na turnajích v zahraničí, ale i jedno pořádné překvapení – vítězství Pavla Klima v Jihlavě. Nevyhýbalo se ani zklamání z relativního neúspěchu jednotlivců, ale ať počítám, jak počítám, tak máme za sebou určitě nejlepší rok. Zvlášť když se k jednotlivcům přidají úspěchy ve čtyřhrách – titul a vítězství v Olomouci – v podstatě Pavlové vyhráli oba turnaje, které v 4hře hráli, no a k tomu týmový triumf v Českém poháru.

Nemluvě o opravdu dobře a kvalitně připravenému MČR. Nezbývá mi, než vám poděkovat, pochválit vás a jen si přát, ať nám to jde a hraje i v sezoně příští.
Můj dík patří i našim rozhodčím – Petře Hanákové, Veronice Davidové, Petrovi Sezimovi, Veronice Kaplanové, kteří jsou i naši průvodci a bez kterých by to také nešlo.

Josef Kaplan