«

»

Led 22

Ohlédnutí za rokem 2013 v sekci Showdown

Turnaje zahraniční a mezinárodní

24. února se Pavlové David a Michelfeit zúčastnili mezinárodního turnaje 16 + 8 v Žilině a odvezli si 4. a 13. místo.
20. dubna se konal 6. ročník turnaje O šáločku města Žilina, kde nás reprezentovali 4 závodníci. V konkurenci tří států se umístil Pavel Michelfeit na 11. a Pavel David na 12. místě, Josef Kaplan obsadil 32. a Tomáš Rys 33. místo.
1. června se odehrál Slovácký turnaj v Kyjově, kde jsme měli velmi výrazné zastoupení s následujícími výsledky: 7. Pavel David, 10. Pavel Michelfeit, který neobhájil loňské vítězství, 12. Martina Višňanská, 14. Zdenka Borýsková, 19. Josef Kaplan, 20. Pavel Klim, 21. Tomáš Rys, 22. Radim Paseka.
5 – 8. června se Tomáš Rys zúčastnil mezinárodního turnaje Haninge Open ve Švédsku, kde obsadil hezké 28. místo.
22. června se na turnaji O kahan města Ostravy umístili 2. Pavel Michelfeit, 3. Pavel David, 11. Tomáš Rys, 14. Pavel Klim.
15. – 18. srpna se konalo ve  Slovinsku 3. mistrovství světa, kde Českou republiku krom dalších reprezentovali naši hráči Pavlové David a Michelfeit. Našim hráčům se tento turnaj moc nevydařil, ale získali velmi cenné zkušenosti pro další mezinárodní turnaje.
21. září se v Olomouci konal na 4. ročník mezinárodního turnaje O cenu ředitele Makra, kde 5. místo obsadil Pavel  Michelfeit, 25. místo Tomáš Rys a 31. místo Pavel Klim.
5. října jsme na domácí půdě uspořádali již pátý ročník mezinárodního (celkově 10. ročník) turnaje BrnoShow, nad kterým opět převzal záštitu primátor města Brna Bc. Roman Onderka MBA. Na tomto turnaji skončili 3. Pavel David, 4. Pavel Michelfeit, 10. Josef Kaplan, 14. Pavel Klim, 15. Zdenka Borýsková, 16. Tomáš Rys, 18. Radim Paseka.
12. října Pavlové David a Michelfeit reprezentovali náš oddíl na turnaji v Košicích, kde oba skončili v první desítce.
16. listopadu vyjeli Pavel David, Pavel Michelfeit a Josef Kaplan na 4. ročník turnaje O zlatý pohár Rosiny a nevedli si špatně. Na krásném druhém místě skončil Pavel Michelfeit, 9. Pavel David a 13. Josef Kaplan.
12. – 15. prosince se Pavel David zúčastnil 1. ročníku Dutch Open v Holandsku. Na tomto turnaji, kde byla obrovská konkurence, se mu velmi dařilo a umístil se výborném 10. místě. 14. prosince se Tomáš Rys zúčastnil 21. ročníku Vánočního turnaje Zory Praha, kde skončil na 8. místě.

Domácí turnaje

Sezónu jsme začali 27. ledna na již tradičním turnaji smíšených párů, kde obsadila dvojice Zdenka Borýsková, Pavel Klim 5. místo.
16. února se na tradičním ženském turnaji v Kyjově na 11. místě umístila Zdenka Borýsková.
2. března se v Olomouci hrál tradiční turnaj mužských čtyřher, kde na místě nejvyšším opět stanuli Pavlové David a Michelfeit a 8. místo Josef Kaplan s Tomášem Rysem.
9. – 10. března se konal 2. ročník memoriálu Jana Jelínka a na 8. místě se umístila Martina Višňanská.
16. března v Olomouci proběhla kvalifikace na mistrovství ČR mužů, ve které jsme měli 4 zástupce. Pavel David a Tomáš Rys postoupili z 2. a 7. místa, Josef Kaplan a Pavel Klim obsadili nepostupová místa.
30. března se na turnaji v Jihlavě umístili na 2. místě Zdeněk Kaiser, na 4. místě Pavel Klim a  7. místo obsadil Tomáš Rys.
13. dubna se v Kyjově odehrála liga smíšených družstev a zde jsme se umístili následovně: Tandem A ve složení David, Rys, Klim na 3. místě, Tandem B ve složení Kaplan, Borýsková, Kaiser na 5. místě. Radim Paseka soutěžil za Kyjovské družstvo, které bylo na 4. místě.
5. května se umístili Pavel Michelfeit na 2., Pavel Klim na 6. a Tomáš Rys na 8. místě memoriálu Dr. Matějky.
7. září proběhlo mistrovství České republiky ve čtyřhrách, které se konalo v Olomouci. Na 4. až 6. místě se postupně umístili Pavlové Michelfeit a David, Pavel Klim a František Koplík (TJ Jiskra Kyjov), Josef Kaplan s Tomášem Rysem.
9. – 10. listopadu jsme v Brně uspořádali 21. mistrovství České republiky jednotlivců, které osobně zaštítil primátor statutárního města Brna Bc. Roman Onderka MBA. Areál SŠ, ZŠ, MŠ pro zrakově postižené Kamenomlýnská 2 byl důstojnými prostorami a hráči i rozhodčí si organizaci velmi chválili. Pavel Michelfeit zopakoval loňské 4. místo, Pavel David obsadil 7. místo a Tomáš Rys se umístil na 11. místě.
23. listopadu Pavel Michelfeit obsadil 2. místo na turnaji v Šumperku, Pavel David byl čtvrtý.
30. listopadu se podařilo Josefu Borýskovi dosáhnout 3. místa na turnaji v Jihlavě, 6. byla Zdenka Borýsková, 9. Tomáš Rys, 11. Pavel Klim.

Hráli jsme i týmové soutěže. V Českém poháru jsme obsadili 1. místo – Tandem Brno A ve složení Pavel David, Pavel Michelfeit společně s Pavlem Klimem. Pavlové tuto obdobu Davisova poháru vyhráli po druhé v řadě. 4. místo obsadil Tandem Brno B – Josef Kaplan, Tomáš Rys, Zdenka Borýsková.

Máme za sebou rok plný zvratů i hezkých sportovních výsledků.
Nezbývá mi, než vám poděkovat, pochválit vás a jen si přát, ať nám to jde a hraje i v sezoně příští. Můj dík patří i našim rozhodčím – Petře Hanákové, Veronice Davidové, Veronice Kaplanové a Petrovi Sezimovi, kteří zároveň i našimi průvodci a bez kterých by to také nešlo.

Josef Kaplan

S koncem roku 2013 došlo i ke změně ve vedení sekce showdownu. Tímto bych chtěl velmi poděkovat Pepovi Kaplanovi za obrovský kus práce, který pro náš oddíl i celý showdown udělal. Přeji mu spoustu sportovních úspěchů, teď už s „čistou hlavou“. Novým vedoucím je Tomáš Rys, kterému přeji na jeho pozici hodně zdaru.

Petr Sezima